Студія Targem Games живить найніжніші почуття до багатотонним вантажівкам. У цьому розробники з Єкатеринбурга дозволили переконатися на прикладі пост-апокаліптичної RPG Ex Machina , де в головних ролях були задіяні не паладіни і маги, а сталеві махини, обладнані по самому останньому слову військової техніки. Наступним проектом вітчизняних ігроробів став аркадний рейсинг Sledgehammer - теж, як неважко здогадатися, про «далекобійників».
На зміну виїжджені ядерними боєголовками землям прийшли футуристичні міські пейзажі, а персонажі зняли захисні маски. Нова дійова особа гри - колишній солдат, засуджений трибуналом за ряд особливо тяжких злочинів. Однак в уряді знаходяться люди, зацікавлені в звільнення ув'язненого. В обмін на свободу зеку пропонують підписати договір, який зобов'язує його виконати ряд завдань за кермом незвичайного тягача. А щоб у героя не виникло бажання злиняти при першій же вдалою можливості, йому імплантують в голову мікрочіп з вибухівкою, що активується після натискання однієї-єдиної кнопки. Тепер у персонажа з'являється можливість кардинально змінити своє життя, ставши грозою заїздів на виживання або вирвавшись з-під тюремного нагляду. Ось і вся сюжетна зав'язка. Надалі за розвитком сторілайн можна буде спостерігати за допомогою простеньких cut-роликів, правда, особливої необхідності в цьому не виникне, так як сценарій буквально кишить всілякими штампами і запозиченнями. Хоча, навіть за умови наявності в грі цікавої історії, стежити за нею не було б ніякого бажання - вся увага, цілком і повністю, забирає геймплей. А він тут, варто визнати, на висоті.
За своїм амплуа, Sledgehammer - колоритні гонки на виживання. З'ясовувати стосунки на дорозі доведеться в шести розділах, що складаються з декількох заїздів. Залежно від фінішної позиції в скарбничку водія падають медалі різного ґатунку - бронзові, срібні або золоті. Третє місце дає лише право на участь у наступному змаганні, тоді як друге і перше ще й відкривають додаткові апгрейди для автомобіля. Асортимент тюнінг-деталей, звичайно, поступається аналогічному в останніх Need for Speed , але зі своїм завданням щодо внесення частки різноманітності в гоночний процес справляється чудово.
Оздоблені вантажівки виглядають гідно. Автори явно не пошкодували коштів і часу на деталізацію «болідів». Загальна ж картинка тягне на тверду четвірку: щомиті екран монітора спалахує сотнями різних фарб, а колонки трясуть від соковитих вибухів, і вся ця вакханалія відбувається на тлі абсолютно невиразних пейзажів. Прикро.
Різновидів спортивних режимів не так вже й багато, інша справа, що опрацьовані вони вкрай якісно. Поряд зі звичайними гонками присутні битви з поліцією на закритих аренах, змагання з таймером, а також цікава забава "Атака на трафік", в рамках якої необхідно нанести якомога більших збитків потоку зустрічних машин (щось дуже схоже вже давним-давно було реалізовано в популярній консольної серії Burnout ). Штучний інтелект не блищить кмітливістю, AI-суперники ведуть себе досить передбачувано, не гребуючи виникати з повітря прямо посередині траси.
***
Sledgehammer з'явилася як не можна до речі. У період традиційної весняно-літньої посухи дітище Targem Games відмінно згодиться для годинного релаксірованія за комп'ютером після важкого трудового дня. Більшого від гри вимагати не варто.
Плюси: захоплюючий геймплей; яскрава графіка.
Мінуси: швидкоплинність; незважаючи на наявність великої кількості ігрових режимів, всі вони дуже швидко набридають.
|